Usuwanie śmieci i odpadów budowlanych – o kontenerach na gruz

Wiele śmieci nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Idzie tu przede wszystkim o te, które powstają w trakcie różnego typu remontów, generalnych porządków na poddaszu bądź w piwnicy oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera ustawionego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery – rodzaje i kubatura

Szukając kontenera, należy skupić się głównie na jego pojemności. Jeśli ta będzie zbyt mała, po prostu nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane podczas robót. Jeżeli z kolei wybierzemy zbyt pojemny kontener, wydamy więcej niż to konieczne , bowiem cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu pomieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, a także zerwane panele podłogowe czy skute płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych miastach, takich jak Lublin czy Kraków, ale też w małych miejscowościach. Usługa polega na dostarczeniu kontenera we wskazane miejsce. Kontener musi zostać napełniony w wyznaczonym w umowie okresie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z zawartością, która następnie podlega legalnej utylizacji.