Twoja firma nie ma swojej drukarki 3D? Możesz zamówić usługę druku 3D

3D druk - zobacz aktualną ofertę.

Usługa drukowania 3D jest adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i firm. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest skierowana głównie do projektantów CAD, pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, konstruktorów oraz przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba czy też firma, której potrzebny jest model koncepcyjny bądź prototyp wydrukowany przy pomocy technologii FDM, PolyJet, SLA, SLS, i DMLS, może zamówić tę usługę przy założeniu, iż nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D oraz skanerów 3D – poza asortymentem oferuje też usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje również szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy także strefę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert. CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D w technologii FDM – kolorowe filamenty

FDM to najpopularniejsza metoda drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, jak również możliwość wykorzystywania filamentów w ogromnej palecie barw. W toku druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą drukarek 3D MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów lub modeli koncepcyjnych.

Drukowanie 3D metodą SLA dla precyzyjnego tworzenia prototypów

Drukowanie 3D metodą SLA to pierwsza, innowacyjna metoda sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana także stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu kolejnych warstw ciekłej żywicy wiązką lasera. Do kogo skierowana jest usługa druku 3D w technologii SLA? Do osób bądź podmiotów, które potrzebują modeli precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technologia, która gwarantuje wyjątkową rozdzielczość druku i druk bardzo cienkich ścianek, wyrazistych konturów, gładkiej powierzchni oraz detali.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Technologia wydruku 3D metodą SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak opisana powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne warstwy materiału – w tym wypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia spiekania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje trwałość mechaniczną i chemiczną oraz precyzję konturów.

Nasze dane adresowe:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]