Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Dalsze informacje o wywozie starych mebli Kraków na https://maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/.

Każdy z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie tworzą rzeczy, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnych względów. Na ogół przestawiamy je na strych, do komórki lokatorskiej albo do piwnicy, aby nie zagracały powierzchni domu. Rzecz jednak w tym, iż po jakimś czasie i te pomieszczenia robią się tak ciasne, iż zwykłe korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to skłania większość z nas do przystąpienia do dogłębnych porządków, stanowiących sposobność do tego, żeby uwolnić się od zwalonych na kupę rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy też, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie lub kupujemy zapuszczoną nieruchomość. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z domu, strychu i piwnicy.

Wywóz mebli – jak się ich pozbyć?

Odpady takie jak części ram okien, sprzęty elektroniczne, połamane meble czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie powinny trafić do kontenera zarezerwowanego na odpady komunalne. Jeśli chcemy się od nich uwolnić, możemy wybierać z paru możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania adekwatnie dużego auta. Następne to skorzystanie z okresowej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się na ogół raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki musimy zatem zagospodarować miejsce na przetrzymanie odpadów sporych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono także o legalny recykling zebranych śmieci. Podmioty wypożyczające kontenery często oferują również profesjonalne wsparcie przy opróżnianiu poddasza, komórki względnie całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne pozyskanie surowca

Jeżeli stare meble będą przetransportowane do PSZOK-u lub firmy trudniącej się się profesjonalnie utylizacją, nie skończą spalone ani nie trafią na składowisko. Po rozebraniu ich na części składowe i posortowaniu ich wedle surowca, z jakiego zostały wytworzone, mogą zostać powtórnie przetworzone i posłużyć do stworzenia nowych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w największej części są one wykonane, sprowadza się zwykle do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie służą do złożenia nowych garderób, łóżek bądź półek.

Nasze dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]