Planujesz chrzest dziecka? O tym trzeba pamiętać

Jeszcze nigdy nie znalazłeś tak dobrej oferty lokalu na chrzciny w Krakowie!

Dla rodziców chrzciny są pierwszym ważnym familijnym wydarzeniem dotyczącym ich nowo narodzonego dziecka, stąd też troszczą się o to, by wszystko w ten dzień było dopięte na ostatni guzik. Organizacja chrzcin może być jednakże wyzwaniem, w szczególności jeżeli na chrzest zaprasza się sporą liczbę bliskich i przyjaciół. W tym artykule otrzymasz garść wskazówek, które pomogą ci w tym zakresie.

Planowanie chrztu – o czym powinno się pamiętać?

Kiedyś sakrament chrzcin odbywał się od razu po urodzeniu pociechy, częstokroć nawet w dniu połogu, z uwagi na znaczną śmiertelność noworodków. Z czasem chrzciny przekształciły się w ważny dzień nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, zatem są organizowane przeważnie kilka miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na skrupulatne przemyślenie kluczowych kwestii tej okoliczności, czyli wybór ojca i matki chrzestnych, a także kościoła, w którym będzie mieć miejsce obrzęd. Umawiając z parafią termin chrztu zalecamy uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na zaproszenie gości, jak również organizację dla nich posiłków oraz noclegu, gdy będą przyjeżdżać do nas z przeróżnych zakątków Polski. W rozesłanych zaproszeniach rekomendujemy dodać prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego uczestnictwa, co jest konieczne do wyliczenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy musielipodjąć. Nie bójmy się też zakomunikować, jakiego upominku oczekujemy dla pociechy. Goście głównie kupują zabawki, aczkolwiek rodzicom więcej radości przyniosą użyteczne podarki, jak przykładowo kocyki dla dziecka, fotelik samochodowy czy zestaw ubrań.

Obiad w domu albo chrzciny w wynajętym sali – co jest standardem?

Zaledwie dekadę temu chrzciny urządzano przeważnie w mieszkaniu rodziny dziecka, dlatego nie każdy obecny podczas obrzędu w świątyni był zapraszany na uroczystą biesiadę. Współcześnie normą jest już obiad dla szerokiej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych nowych rodziców. Sprawdzając oferty sal, gdzie można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują przystrojone miejsce, ale też współdziałają z firmą cateringową, która przyszykuje menu korespondujące z charakterem wydarzenia i która zapewni kompetentną obsługę uczestników. Jeżeli ceremonia wyznaczona jest na lato, warto znaleźć salę na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym fotograf bądź rodzina zrobi śliczne zdjęcia, a najmłodsi uczestnicy imprezy zamiast zanudzać się przy stoliku mogą szaleć na świeżym powietrzu. Znaczący jest również taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, żeby przejazd z kościoła do miejsca zabawy nie trwał zbyt długo, tak samo jak późniejszy powrót biesiadników do domu albo zarezerwowanego hotelu.

Nasze dane adresowe:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]