Nowoczesne rzeźby ogrodowe – sztuka w połączeniu z naturą

Rzeźby ogrodowe mogą znaleźć zastosowanie nie tylko na prywatnych posesjach, ale także na terenach publicznych. W której technice się je sporządza? Kto na ogół zamawia fontanny w formie dekoracyjnej figury i nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźby ogrodowe – nietuzinkowy sposób na dopełnienie przestrzeni

Rzeźby do ogrodu stają się coraz bardziej popularną metodą urozmaicenia prywatnych ogrodów oraz terenów miejskich. W dzisiejszych czasach wielkim popytem cieszą się oryginalne rzeźby wytworzone poprzez odlew, których forma jest opracowana na podstawie preferencji zamawiającego, jego predyspozycji, jak również rozmiarów ogrodu. W obszernych powierzchniach świetnie komponują się pokaźne, monumentalne dzieła, które chwytają za serce swoim majestatycznym stylem. W mniej rozległych ogrodach zaleca się natomiast umieszczanie małych rzeźb. Zamawiający wybierają pomiędzy rzeźbami w stylu minimal lub wręcz przeciwnie – zdecydować się na bogate ornamenty. Wybór właściwej figury musi uwarunkowany stylem ogrodu i tym, jaki skutek pragniemy ostatecznie osiągnąć. Dużym popytem cieszą się też oryginalne rzeźby użytkowe, takie jak fontanna ogrodowa. Figury te to wspaniała forma dopełnienia przestrzeni.

Dla kogo rzeźby do ogrodu?

Rzeźba ogrodowa to wyraz artystycznej ekspresji i jest zamawiana przez podmioty wszelkiego rodzaju. Doskonale komponuje się na skwerach, miejskich zieleńcach, laskach, może także być ozdobą terenu przy muzeum, hotelu, placówce naukowej, urzędzie bądź innym budynku o charakterze publicznym lub komercyjnym. Rzeźby kupują też osoby prywatne, które pragną wytworzyć w swoim ogrodzie niezwykły klimat. Można wybrać prostą rzeźbę, która uwydatni współczesny charakter przestrzeni bądź postawić na dzieło stylizowane na zabytkowe. Modne są również imponujące rzeźby orientalne, które będą doskonałym dopełnieniem ogrodu w stylu chińskim.