Masz nieszczelne okna? Skorzystaj z usług specjalistów

W tym miejscu otrzymasz szczegółowe wiadomości na temat nieszczelnych okien.

Stan techniczny okien ma duży wpływ na komfort domowników. Okna ochraniają dom przed wilgocią i chłodem, jak również separują go od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, jak działać w takiej sytuacji.

Nieszczelne okna – o czym warto wiedzieć?

Zgodnie z sugestią specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, bo po tym czasie potencjalne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwyczajna regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można zidentyfikować po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już po kilku miesiącach stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]