Kwalifikacje zawodowe i personalne można rozwinąć – o coachingu

Coaching Kraków - poznaj pełną ofertę.

Kompletne wykorzystanie własnych możliwości może być niełatwe. Czasem zwyczajnie brak nam motywacji, innym razem źródłem trudności bywają kwestie psychologiczne. Bez względu na powód, tego rodzaju przeciwności bywają bardzo uciążliwe i niejednokrotnie uniemożliwiają rozwój zawodowy czy osobisty. Co więcej, przezwyciężenie ich bez pomocy osób trzecich jest w wielu przypadkach jest niemożliwe lub przynajmniej karkołomnie trudne. Z tej przyczyny powinno się wspomóc się doświadczeniem profesjonalistów. Tym bardziej, że metody, z których stosują dzisiaj coache, w wielu casusach okazują się nader efektywnym instrumentem w pokonywaniu trudności blokujących drogę do realizacji zaplanowanych celów.

Coaching. Na czym to polega?

Współpraca z coachem rozpoczyna się od poznania się obu stron. Na tym etapie najistotniejsze jest niewątpliwie zbudowanie specyficznego typu zrozumienia oraz obopólnego zaufania, które są niezbędne do tego, żeby pojawiły się zakładane efekty. W trakcie początkowych spotkań – które mogą być prowadzone przez telefon bądź za pośrednictwem rozpowszechnionych komunikatorów – coach pozna też charakter, cele i kwalifikacje swojego klienta, a także ustali z nim plan działania. Podczas współpracy najczęściej odbywa się parę sesji coachingowych, które trwają około 90 minut. Zamykająca sesja jest natomiast sposobnością do ocenienia działań oraz sprawdzenia, na ile klient będzie sobie radził z konkretnymi trudnościami na własną rękę. To, jakie kwestie będą omawiane podczas sesji coachingowych zależy od celów klienta – może to być podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia bądź zwiększenie jego efektywności.

Czy należy skorzystać z profesjonalnego coachingu?

Na profesjonalny coaching warto zdecydować się w rozmaitych sytuacjach. Jednym z najistotniejszych bodźców uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest dążenie do całkowitego spożytkowania swojego potencjału celem rozwinięcia umiejętności zawodowych lub personalnych. Coach psycholog potrafi również realnie pomóc nam w podniesieniu komfortu życia, pogłębiając stopień zadowolenia lub ucząc, jak poskramiać lęki.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]