Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, żeby używać protez. Nie było to jednak dobre wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest bardzo komfortowe. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, ale także posiadają wiele innych atutów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych efektów, zmniejszając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze zatem napisać kilka słów o tym, jak wygląda zabieg wszczepienia implantów zębów, jakie rodzaje są wykorzystywane przez dentystów implantologów oraz jak znaleźć specjalistę, który wszczepi nam implanty zębów.

Implanty zębów – jak przebiega zabieg?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm i nieco krótsze, czyli 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu pacjenta, zaś układ immunologiczny pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś pozwala na duże zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie odczuwa jakichkolwiek dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tej pory powinien stosować zimne kompresy, a bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się gorących potraw, papierosów i alkoholu. Ważne będzie też wykorzystywanie specjalnych płukanek, które likwidują obrzęk oraz dyskomfort.

Efektywna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia wywiera spory wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – z tego powodu bardzo ważne okazuje się to, aby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych pomyłek i trudności ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy zlecając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym stażem oraz pozytywnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska lekarza z pewnością znajdziemy ważne wskazówki.