Catering świąteczny – Wigilia firmowa na najwyższym poziomie

Dalsze informacje o cateringu świątecznym.

Boże Narodzenie to okres, który spędzamy z reguły z bliskimi, lecz spotkania świąteczne urządzane są też w firmach. Nierzadko kadra firmy organizuje je sama, przynosząc własnoręcznie przygotowane dania, jednakże w ogromnych zakładach pracy ten model działania często nie jest efektywny. Żeby więc pomóc sobie przy przygotowania firmowych obiadów bożonarodzeniowych, zarówno tych mniejszych, jak i tych na dziesiątki osób, polecamy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Rodzime świąteczne dania – co oferuje catering świąteczny?

Niewątpliwie na wigilijnym stole powinny zostać podane polskie świąteczne potrawy. To przede wszystkim ryby, np. chrupiący filet z karpia czy też pstrąga, a także zupy – obowiązkowo barszcz czerwony i żurek, a opcjonalnie także zupa rybna. Na stole nie powinno zabraknąć też krokietów z grzybami i kapustą, które z reguły spożywane są razem z wspomnianym już barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby pełna bez zakąsek na zimno, np. bez sałatki śledziowej lub śledzia w śmietanie. Warto także zatroszczyć się o pyszny frykas na koniec obiadu. Na stół świąteczny rekomendujemy makowiec, kutię z miodem lub lekki sernik.

Catering świąteczny – nie odkładaj tego na ostatnią chwilę!

Za planowanie Bożego Narodzenia w firmie trzeba wziąć się z odpowiednim wyprzedzeniem. Musisz uzgodnić dzień wydarzenia oraz porównać go z harmonogramem urlopów zatrudnionych. Umożliwia to ścisłe określenie prognozowanej liczby gości imprezy, a w rezultacie ułatwi zamówienie trafną liczbę porcji. Dobrze jest skonsultować z załogą menu i wspólnie zamówić te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Istotne jest również to, żeby ustalić czy któryś z pracowników cierpi na uczulenie, np. na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, albo są w załodze firmy osoby, które nie spożywają mięsa oraz ryb. Dla takich pracowników należy zamówić dania pasujące do ich preferencji dietetycznych. Firmy cateringowe oferujące menu świąteczne przyjmują zamówienia przez większą cześć grudnia, ale nie powinno się odkładać tego na ostatnią chwilę.

Nasze dane adresowe:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]