Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

Co warto wiedzieć o biurze rachunkowym Katowice?

Dopilnowanie finansów w niewielkich firmach jest zazwyczaj źródłem niemałych problemów. Mikrofirmy rzadko mogą pozwolić sobie na to, by przyjąć specjalistę na stałe, a ich właściciele nie zawsze przygotowani na to, żeby starannie zarządzać finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli część czytelników – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, że poziom usług będzie zadowalający?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z doradztwa biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy finanse firmy ekspertom, otrzymamy pewność, że potencjalne kontrole US nie skończą się nałożeniem kar. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Warto także wspomnieć o wygodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Obecnie nie ma już konieczności często jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo spraw można uzgodnić z księgowym korzystając z poczty elektronicznej.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najbardziej odpowiednie?

Szukając biura rachunkowego nie warto sugerować się tylko cennikiem usług – dziwnie niskie ceny obsługi zwykle zwiastują jej niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego pracownicy mają odpowiednie uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej). Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Nasze dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]