Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Dowiedz się, gdzie zamówić podłogi drewniane.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie łatwe, więc każdy upora się z tym bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Dostosuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – maksymalna zawartość wody w wylewce to 3%. Nie wolno zapominać również o odseparowaniu paneli od podłoża – najlepiej sprawdzi się tu folia PE o grubości minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Nigdy nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – najlepiej zrobisz, czekając dwie doby – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Zaraz po rozpakowaniu, sprawdź, czy nie są zepsute, bowiem potem mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Zadbaj też o temperaturę podłoża – koniecznie powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je prostopadle do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi montażowemu, nie powinieneś mieć żadnych problemów.

Dylatacje – pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od warunków klimatycznych w domu. Pamiętaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy położysz też listwy podłogowe.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]