Dlaczego warto wybrać się na skitury?

Szukasz szczegółowych wiadomości o skiturach? Doskonale trafiłeś! Wejdź na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, jedzie tam na ogół jedynie po to, by spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Osoby, które chcą sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinny choć raz uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – przeznaczone jedynie dla obeznanych w górach osób

Turystyka na nartach przeżywa w ostatnich latach swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już sztampowego odpoczynku w górskiej chacie i sporadycznego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają zaznawać ich czaru podczas dość intensywnych, ale niesłychanie satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak zalecana jedynie dla obytych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które potrafią także używać czekanu oraz raków. Dlaczego? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest po prostu dużo trudniejsze. Wymaga też posiadania lekkich butów oraz nart.

Gdzie udać się na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie atrakcyjnymi destynacjami dla entuzjastów skitur są bezspornie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie doskonale poradzą sobie także średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni jedynie do skitur organizowanych w granicach Europy – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują kapitalne warunki do wypraw tego rodzaju. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest sposobność zdobycia szczytu Jabal Toubkal położonego na wysokości ponad 4000 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego typu wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z wypraw będzie właściwa do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o doradztwo instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]