Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o WordPress złośliwe oprogramowanie, znajdziesz na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym CMS-em, iż liczbę stron oraz sklepówinternetowych tworzonych z jego użyciem szacuje się w tej chwili na miliony. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony tworzone na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W sytuacji zawirusowania witryny malware, potrzebne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie wirusów ze strony internetowej?

Nie możesz zalogować się na stronę? Informacje zostały podmienione bez Twojej ingerencji? Na witrynie widnieją odnośniki do nieznanych Ci portali? A może strona rozsyła wiadomości-śmieci? To tylko parę z potencjalnych objawów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takim przypadku niezbędne jest błyskawiczna reakcja, żeby znaleźć źródło infekcji, a w konsekwencji przywrócić stronę do właściwego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa często wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie tworzeniem sklepów i stron www na tym CMS-ie, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerskich najlepiej powierzyć fachowcom od tego typu zadań.

Jak przebiega usuwanie wirusów WordPress?

Spece podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych wykonują drobiazgowe sprawdzenie baz danych i plików strony. Badają pliki wp-config i htaccess, a także kod zastosowanych na stronie szablonów i wtyczek. W toku czyszczenia zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, obniżające zagrożenie ponownej ataków. Jeżeli trwająca dłuższy czas infekcja była powodem dodania strony do listy zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a fachowcy podejmują także wymagane działania w celu skreślenia jej z takich katalogów. Cykliczne aktualizowanie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niesłychanie istotne, ponieważ odwrócenie wszystkich efektów zawirusowania nie gwarantuje, iż analogiczna sytuacja nie zdarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]