Skąd czerpać wiedzę o ciekawych atrakcjach turystycznych w Małopolsce?

Zainteresowany ładnymi miejscami w Małopolsce? Skieruj się tutaj.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, więc często ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o godnych zobaczenia atrakcjach oraz bieżących eventach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis stworzony specjalnie dla turystów

Aby przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o interesujących zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o pokazach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Podróżnicy organizujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie zauważą mapkę, na której migiem wyszukają zabytki i muzea, Centra Informacji Turystycznej, a także motele, hotele i schroniska zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Co więcej, dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. czar regionalnego folkloru, atrakcje narciarskie czy Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Portal o atrakcjach turystycznych Małopolski z myślą o zagranicznych podróżników

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy mniejszych ciekawych miejscowości. Ciekawostki zawarte na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale również w między innymi w języku niemieckim, francuskim, włoskim oraz hiszpańskim. Nadzwyczaj pomocna dla obcokrajowców jest także sekcja Rozmówki, w której poznają popularne wyrażenia i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży po naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu spis konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego