Kilka słów o pozycjonowaniu

Zleć pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach

Pozycjonowanie stron to różne prace, które mają na celu zwiększenie widoczności stron w organicznych (innymi słowy w bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. Im wyższą pozycję zajmie strona w wynikach wyszukiwania, tym więcej zgromadzi odwiedzających witrynę, co ostatecznie powinno skutkować zwiększeniem konwersji firmy. Inną zaletą tego działania jest budowa rozpoznawalności brandu, usługi bądź produktu.

Google klasyfikuje wszystkie witryny internetowe pod kątem w przybliżeniu dwustu najrozmaitszych faktorów. Efekt tej ewaluacji determinuje to, na której pozycji strona czy jej podstrona pojawi się w wynikach wyszukiwania na konkretną frazę. Za najistotniejsze czynniki rankingowe fachowcy ds. SEO uznają np. linkowanie (off-site oraz on-site), jakość contentu, a także prędkość ładowania.

Wyszukując w przeglądarce Google jakąś frazę, internauta dostaje wykaz stron, których zawartość została uznana za najlepszą odpowiedź na wpisane hasło. Jakie strony wyświetlają się w wynikach na topowych pozycjach? Z reguły te, których treść jest starannie wypełniona przemyślanymi frazami kluczowymi. a przy tym unikalna. Na pozycje wpływ ma także prawidłowo wykonane kodowanie, szybkość ładowania się strony (nie tylko w wersji na urządzeniach przenośnych, lecz i desktopowej), a także ilość linków odsyłających do naszej strony.

Czy powinno się przekazać pozycjonowanie sklepu albo strony internetowej agencji SEO?

Algorytm Google systematycznie ulega zmianom, stąd zaleca się zlecić pozycjonowanie sklepów oraz stron profesjonalistom. Dobrym wyborem jest agencja SEO, która ma długoletnią praktykę w tym obszarze. W takich agencjach pracuje wielu ekspertów nie tylko od optymalizacji, ale także prowadzenia kampanii Google Ads czy kodowania. Powierzając pozycjonowanie podmiotowi zewnętrznemu zaoszczędzone czas i środki można zaprząc w inne działania, które dodatkowo podniosą dochód firmy.

Do kogo adresowana jest usługa pozycjonowania stron i sklepów internetowych?

Pozycjonowanie to w głównej mierze usługa skierowana do administratorów stron internetowych, których zadaniem jest prezentacja i sprzedaż wyrobów bądź usług firmy. Prowadząc jakąkolwiek działalność niewyobrażalne jest obecnie nie założyć własnej strony firmowej lub ją utworzyć, lecz nie dbać o jej pozycjonowanie. Biznes to nieustanne współzawodnictwo o dotarcie do kolejnych klientów. Wedle szacunków w przybliżeniu 97% osób poszukuje w sieci opinii o lokalnych usługach, co wyraźnie pokazuje do jak obszernej grupy odbiorców można tą metodą dotrzeć. A wyświetlenie się adresu strony albo sklepu w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania w przeglądarce znacząco zwiększa prawdopodobieństwo, że internauta wybierze naszą ofertę.

Nasze dane adresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]