Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Chcesz poznać atrakcje w Małopolsce? Koniecznie odwiedź visitmalopolska.pl.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd nieraz z trudem można odnaleźć się w potopie informacji o godnych odwiedzenia zabytkach oraz bieżących imprezach kulturalnych czy sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Żeby pokazać potencjalnym zwiedzającym atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o mniej i bardziej znanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale także o pokazach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Turyści organizujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której szybko odszukają Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki oraz hotele, motele i kempingi zlokalizowane w różnych punktach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Dodatkowo dla osób, które z różnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi atrakcje narciarskie, zamek na Wawelu oraz piękno parków krajobrazowych i narodowych.

Proste rozmówki i katalog konsulatów – istotne informacje dla turystów z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz inne południowe miejscowości. Newsy zawarte na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale też w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz włoskim. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze Małopolski. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słówka i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wizyty w Polsce.

Nasze dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego