trekkingi Himalaje,wyprawy w góry

Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Himalaje wraz ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływa na to niemało elementów – głównie fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy wspomnieć też o skrajnej trudności poniektórych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje stanowią pole zmagań uznanych himalaistów z całego globu. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się też wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz organizować go sam

Na początku warto zaakcentować, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Kłopoty powoduje również samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Manaslu lub Annapurny

Z jasnych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach lub Karakorum w Karakorum lub Himalaje sporadycznie podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, że te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Manaslu, Everest czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko okazja do pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieporównywalnie pięknych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]