Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Kilimandżaro wyprawa. Zdobądź więcej wiadomości.

Zdobywanie górskich szczytów to fantazja licznych podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych doznań na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto wziąć w niej udział?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Globtroterów zachęcają przede wszystkim niesamowite krajobrazy, znikające już lodowce, a także możliwość obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu wchodzą Mawenzi, Shira i Uhuru – trzy góry będące śladem po wulkanach. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza właściwe przygotowanie się – z uwagi na sporą wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest znacznym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym musimy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko febris flava, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest także wyposażyć się w medykamenty przeciwko malarii. Przed zarażeniem się ochroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających insekty oraz zakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]