Żel i mydło antybakteryjne – usuń wirusy i drobnoustroje

Dowiedz się, gdzie kupić antybakteryjny żel do rąk.

Aż 5 milionów komórek drobnoustrojów może znajdować się na jednym cm2 powierzchni dłoni. Spora część tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach rozprzestrzeniają się bakterie, wirusy i pasożyty, które powodują groźne schorzenia. Z tej przyczyny higiena rąk jest nieodzowna. Za pomocą pospolitego mydła jesteśmy w stanie jednak pozbyć się ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Na co dzień to zadowalający rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele skuteczniejszych preparatów.

antybakteryjny żel do rąk – gdzie jest używany

Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach medycznych – gabinetach dentystycznych, szpitalach i przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest niezbędne w gabinetach odnowy biologicznej, gdzie specjaliści mają styczność ze skórą pacjentów i znajdującymi się na niej bakteriami. Po antybakteryjny żel do rąk bezsprzecznie powinni sięgać także pracownicy gastronomii – szczególnie po przyrządzaniu potraw z mleka, jajek czy mięsa (głównie z drobiu), bo te artykuły spożywcze, gdy są surowe, często są zakażone bakteriami.

Rodzaje preparatów do dezynfekcji rąk

Najczęściej spotykanym preparatem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o związki likwidujące komórki drobnoustrojów – zwykle jest to alkohol. Środki do dezynfekcji rąk występują również pod postacią płynu lub żelu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, mieszczących się w torebce albo kieszeni spodni, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, często przystosowanych do uruchamiania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]