Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Jeśli chcesz zamówić wewnętrzne okiennice, koniecznie odwiedź ten adres.

Urządzając pokój, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. W większości wypadków wybiera się szablonowe aranżacje, to znaczy firanki i zasłony, które niekiedy łączone są z roletami. Jednak jest jeszcze inne zyskujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Nadrzędną właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się, dzięki czemu można łatwo je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od zachcianek lokatorów. Producenci wykonują je z płyt MDF, z listw drewnianych, jak również polichlorku winylu (PCV). Okiennice wewnętrzne shutters montuje się najczęściej na oknach, aczkolwiek jednakowo dobrze będą się prezentować na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w europejskim budownictwie widuje się nadal okazjonalnie, ale gros osób z pewnością widziało je w telewizji lub w kinie, gdyż tego typu okiennice są często wykorzystywane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w Australii i Afryce Południowej.

Atuty shuttersów

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko pięknie się prezentują, ale mają też praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zapobiegać stracie ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i można umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom niezwykle gustowny wygląd, przez co podwyższają wartość nieruchomości. Należy również podkreślić, iż shuttersy są regulowane bez wykorzystania linek, co właściciele zwierzaków czy rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się zwisające linki, uznają zapewne za dodatkowy atut.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]