W jakich branżach niezbędne są kontenery na odpady?

Potrzebujesz kontenera na gruz? Sprawdź ekombud.pl.

Część śmieci nie może być wyrzucanych do koszy na surowce zmieszane albo wtórne. Dotyczy to najczęściej tych, które powstają w czasie różnych renowacji i prac budowlanych, jak również odpadów industrialnych. Muszą one zostać przetransportowane do wyznaczonego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach. W wielu wypadkach mogą jednak wyniknąć problemy powiązane z gromadzeniem oraz przewozem odpadów. Żeby się przed nimi ustrzec, trzeba wyposażyć się w kontenery na odpady dostosowane do ich specyfiki.

Kontenery na odpady – na substancje ciekłe albo gruz

Najprostsze kontenery otwarte są przystosowane do przechowywania i przewozu opakowań, starych mebli, gruzu i pokrewnych odpadów. Poza tym w użyciu są również kontenery uszczelniane, które znakomicie sprawdzają się przy wywozie nieczystości ciekłych i półpłynnych (m.in. tych wytwarzanych w oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są również konieczne w przypadku kontenerów na śmieci sypkie, jak wióry metalowe, trociny bądź granulaty. Ich załadunek ułatwia zainstalowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze w transporcie są rzecz jasna kontenery rolkowe, wyposażone w system usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery na śmieci – dla których podmiotów?

Adresatami oferty producentów kontenerów stalowych są najróżniejsze podmioty. Wśród nich można znaleźć między innymi przedsiębiorstwa budowlane, ekipy sprzątające i zajmujące się opróżnianiem piwnic i strychów, a także wszelkiego rodzaju zakłady wytwórcze. Na zakup kontenerów na śmieci decydują się firmy oferujące usługi wywózki gruzu oraz odpadów wielkogabarytowych. Użyczają je one swoim klientom, a po zapełnieniu odwożą do punktu legalnego ich składowania lub recyklingu.

Nasze dane adresowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]