toczek jeździecki, kaski jeździeckie, toczek do jazdy konnej

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, ze względu sporą wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie powinna być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jeździectwa dostępne są dwa rodzaje ochrony na głowę – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwyczajna, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednakże tak solidnej ochrony jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i ma atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask musi dysponować stosownymi certyfikatami oraz pozwalać na regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Nabywając kask jeździecki nie należy także iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]