Sól himalajska zastosowanie

Sól himalajska – wykorzystanie

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości na naszych stołach. Czy wiesz jednakże, iż ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – czym jest?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Cechuje się pięknym różowym kolorem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To naturalnie nadzwyczajny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak oraz kolor.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt rozmaitych minerałów oraz elementów śladowych, co powoduje, że jest w znacznym stopniu bardziej odżywcza aniżeli standardowa sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: co poniektórzy sugerują, że sól himalajska może wspomagać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Co więcej sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Sól himalajska – wykorzystanie

Okazuje się, że sól himalajska to nie jedynie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę oraz dostarczając cennych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień i infekcji. Produkcji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką bądź świeczką tealight tworzą piękny element dekoracyjny, ale także mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Nasze dane adresowe:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]