Shuttersy w sypialni i w salonie – kontroluj światło i temperaturę

Shuttersy w salonie. Sprawdź przykłady zastosowania.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się na ogół z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Tymczasem ten element zabezpieczenia okna można użyć także w europejskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w wielu aranżacjach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – kontrola ilości światła przenikającego do pomieszczenia

Shuttersy w salonie lub w pokoju dziennym, będą pełniły podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, co powoduje, że doskonale prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie podejmuje się gości oraz przebywa się w nim większą część dnia. Dlatego więc wypada zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale także przytulny. Dowolność zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do wnętrza, co pozwala m.in. na lekkie jego ściemnienie, jeśli pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego przyciemnienie, kiedy mamy ochotę zobaczyć film.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Możliwość kontroli wnikania promieni słonecznych do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże także z innej przyczyny – z ich pomocą da się efektywnie kontrolować temperaturę wnętrza, która ma jak powszechnie wiadomo niebagatelny wpływ na nasz mocny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, z kolei zimą przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. W dodatku takie okiennice tworzą skuteczną barierę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj prosta i trwa wręcz parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecięcym.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]