Parzenie kawy nie było nigdy prostsze – kapsułki do kawy

Zobacz, gdzie zamówić kawę w kapsułkach.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale wciąż pijemy go najczęściej w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich odmian bądź fantazyjnie sporządzoną udajemy się zwykle do kawiarni, bo niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak zamienić espresso w świetne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego popularna od dziesięcioleci, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niewielkich dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kawę w kapsułkach? Przede wszystkim dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się bezbłędnie odmierzona porcja kawy, aromatów oraz ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w podajniku, dodanie do ekspresu właściwej ilości wody, podstawienie kubka bądź filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kawę w kapsułkach nie są kosztowne – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to także nie jest duży wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem serwowanym w kafeterii, jest to często ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Smakosze kawy jednak zastanawiają się częstokroć czy nabywając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To nieuzasadnione obawy. Współcześnie do większości modnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można zamówić pasujące kapsułki.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]