Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Dowiedz się, gdzie zamówić rynnę plastikową, wejdź na https://www.regamet.pl/akcesoria-dachowe/.

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Wśród tych, które mają najważniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności oraz wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na wydajne odprowadzenie wody opadowej i tym samym uniknięcie wielu problemów wynikających z jej zbierania się. Nie powinniśmy więc lekceważyć wyboru odpowiednich modułów wchodzących w jego skład. To jednak zagadnienie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz zdolności – tak samo jak montaż rynien. Co wobec tego powinniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie funkcje pełnią te systemy? Z jakich części się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Systemy rynnowe – jakie części wchodzą w ich skład?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z trzech części, które z kolei zbudowane są z szeregu pomniejszych modułów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z różnorodnego kształtu rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda opadająca z dachu, składają się na nie również rynny pionowe oraz moduły znajdujące się na poziomie gruntu albo pod nim, których zadaniem jest odprowadzenie wody do systemu kanalizacji. Samo orynnowanie dachu składa się z prostych rynien łączonych za pomocą łączników, a na rogach budynku – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Połączenie orynnowania dachu z rynną pionową stanowi sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie różnych zanieczyszczeń mogących przedostać się do rynny pionowej, a później do odpływu.

Rynny PCV, plastikowe czy metalowe – co zamontować?

W asortymencie dystrybutorów dostępne są systemy rynnowe wyprodukowane z różnych surowców – głównie z metalu czy też plastiku. Które z nich będą najodpowiedniejszym wyborem? To zależy od rodzaju budynku i tego, w jakim stopniu jest on narażony na opady. Decyzję o wyborze konkretnego systemu rynien należy zatem skonsultować z profesjonalistą.

Nasze dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08