Naturalne kształty i ciepłe światło – o lampach solnych

Skieruj się tutaj, aby zamówić lampy solne.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce w naszych domach. Przywozimy je z różnorodnych wycieczek po Europie, a czasami kupujemy impulsywnie, bo harmonizują ze stylem, w jakim urządzone jest mieszkanie. Rzadko jednakże są to przedmioty funkcjonalne – na ogół to zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia obiektów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej przede wszystkim lampy, ale też inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest niepowtarzalna

Lampy solne pięknie wyglądają i bez większych przeszkód można je dobrać do wystroju mieszkania, gdyż występują w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego że nie ma kamieni o takiej samej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie polerowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rzemieślnicy parający się wytwarzaniem takich lamp, nadają im rozmaite formy, na przykład kuli czy też piramidy.

Lampy solne a produkcja anionów

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przede wszystkim zdolność jonizacji powietrza, czyli generowania anionów, które równoważą te generowane przez wszędobylskie urządzenia elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie m.in. ludziom chorym na na alergię bądź astmę. Blask, jaki emitują te lampy, jest uspokajający i delikatny, dlatego rekomenduje się używanie ich ludziom cierpiącym na brak snu albo stres, gdyż z ich pomocą można skuteczniej się uspokoić. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich też prześliczne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a większe bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii i aranżacji wnętrz.

Nasze dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]