Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Szukasz listw podłogowych? Sprawdź www.balticwood.pl.

Wydają się mało ważnym detalem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na estetyczne przeciągnięcie kabli i ochraniają najniższe partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny argument, żeby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i wspaniale współgra z eleganckimi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wyprodukowane zarówno z litego drewna, jak i innych tworzyw. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]