Dekoracyjne okiennice wewnętrzne typu shutters

Sprawdź, gdzie nabyć ozdobne okiennice.

Planując wystrój wnętrza, sporadycznie poświęca się dużo uwagi oknom. Zwykle decyzja pada na szablonowe aranżacje, czyli firany oraz zasłony, które czasami łączone są dodatkowo z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno rzadko znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi garderoby – wykorzystanie shuttersów

Najważniejszym atrybutem shuttersów (lub też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych ruszają się, tym samym można łatwo je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od kaprysu domowników. Wytwarza się je z drewna, z płyt pilśniowych, a także polichlorku winylu (PCV). Okiennice wewnętrzne shutters montuje się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek doskonale sprawdzą się też na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w naszym budownictwie wykorzystuje się wciąż okazjonalnie, ale większa część z nas z pewnością w kinie lub w telewizji, gdyż te okiennice są często wykorzystywane na terenach z gorącym klimatem, a więc w USA oraz w Australii.

Wewnętrzne okiennice shutters pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych

Oprócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters rewelacyjnie wyglądają, mają one również pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować użycie promieni słonecznych: w gorące miesiące ograniczać gromadzenie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – utrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy dobrze komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i nie ma na ogół trudności, by założyć je na większości okien. Wykonuje oraz instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezwykle luksusowy wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości posesji. Warto również podkreślić, iż kąt lameli shuttersów jest ustawia się bez użycia sznurów, co właściciele psotliwych zwierząt lub rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się dyndające linki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Nasze dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]