Czym umyjemy podłogi? Najlepiej profesjonalnymi mopami

Szukasz mopów profesjonalnych? Sprawdź verdeavis.pl.

Czyszczenie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo prostym – niezbędne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, gdy chodzi o trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub sporą powierzchnię. Wówczas należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym kryje się ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Wyróżniki najwydajniejszych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie dwie cechy – materiał, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy także pamiętać, że twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma służyć do mycia posadzek o dużym metrażu – na przykład parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów.

Akcesoria do mopów

Mop jednak nie wystarczy, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i wydajnie myć podłogi. Prawie równie ważne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dostosowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a dobrze dobrane w znacznym stopniu upraszcza i przyspiesza pielęgnację podłóg. Podczas czyszczenia rozległych powierzchni rekomendujemy używać zestawu mopa z wiadrem.

Nasze dane adresowe:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]