Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Szukasz sztylp? Skieruj się tutaj.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się idealnie, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylp i czapsów nie cechują te wady.

Charakterystyka czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, zapewniając zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sklepach przede wszystkim znajdziemy czapsy i sztylpy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty cechuje znacznie niższa cena. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem również jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]