Bursztyn

Dowiedz się więcej o biżuterii z bursztynem na www.bizutik.pl.

Biżuteria z bursztynem zawsze jest popularna – zarówno u młodych ludzi, jak i nieco starszych osób. Zainteresowanie nią nie może jednak zaskakiwać – jantar jest zaliczany wszak do najładniejszych surowców, a łatwość jego preparacji sprawia, że wykonane z niego ozdoby mogą dopasować się do wszystkich mód. By zachować jej wygląd, musimy o nią właściwie zadbać. O co chodzi? Powie wam przygotowany przez nas poradnik.

W czym przechowywać biżuterię z bursztynem?

Bursztyn to bardzo wrażliwy materiał – z tego powodu biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być trzymana we właściwych warunkach. Każdy wisiorek należy owinąć miękką szmatką, a potem szczelnie otulić plastikowym workiem i włożyć do drewnianej szkatułki. Pamiętajmy, by w pojedynczym opakowaniu nie przechowywać kilku ozdób – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Bursztyn nie znosi silnych preparatów chemicznych. Lepiej zatem postąpimy, wykorzystując do jego pielęgnacji delikatniejsze substancje – między innymi mleczko migdałowe albo mydło dla dzieci. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona miękką szmatką, lekko nasączoną wodą – nigdy nie może być jej zbyt dużo.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Odkopałeś w piwnicy wiekową biżuterię z bursztynem? Na pewno stale robi niesamowite wrażenie, ale widać jej wiek. Czy można ją odrestaurować? Podchodząc do tego bez pomocy specjalisty, możesz tylko pogorszyć jej stan – najlepiej więc zrobisz, zanosząc ją złotnikowi.

Nasze dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]