Antena telewizyjna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Jeśli szukasz anteny telewizyjnej, odwiedź ten adres.

W przeważającej większości domostw zobaczyć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się bezużytecznym przedmiotem, należy zainwestować również w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej niezwykle duży. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T, jak również anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne dzisiaj w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się głównie łatwością montażu. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w dłoni przyrządy niezbędne do majsterkowania. Anteny naziemne, które dzisiaj oferują nam producenci, cechują się także niezwykłą odpornością na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. W związku z tym pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Ogromna oferta anten tego rodzaju sprawiła, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zastosować. Trzeba wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać bardzo dużo czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można bez trudu wyszukać w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Nasze dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]