Sztabka złota – czy to bezpieczna i opłacalna inwestycja?

Jeśli chcesz zamówić sztabki złota, powinieneś odwiedzić ten adres.

Odkładanie środków pieniężnych na koncie bądź zakładanie lokat nie jest dzisiaj tak rentowne jak jeszcze pięć lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale też i powszechniejsze zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał nie zarabia doprowadziły do tego, iż Polacy poszukują rozwiązań, które pozwolą ich finansom dawać z czasem poboczny dochód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe zainteresowanie zyskują metale inwestycyjne, a głównie – sztabki złota.

Złoto w sztabkach to długoterminowa inwestycja

Od razu należy dobitnie zaakcentować, iż inwestycja środków w złote sztabki to wieloletnia inwestycja. Złoto zazwyczaj nie ulega większym i mniejszym zawirowaniom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz niestabilność polityczna oraz gospodarcza nierzadko podwyższa jego wartość. Naturalnie można zauważyć wahania w jego ceny, jednakże przeglądając jej historyczny wykres łatwo daje się spostrzec, że wraz z upływem lat ona wzrasta. Co jest tego przyczyną? Od wieków ilość tego metalu szlachetnego dostępna na rynku utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Dawno temu służył on jako środek płatniczy, obecnie jest w szerokim zakresie stosowany w przemyśle chemicznym, medycynie czy elektronice, jak również – wciąż na dużą skalę – w jubilerstwie i sztuce. Pomimo, iż wydobycie złota jest bezustanne i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego kruszcu zastosowanego między innymi do produkcji urządzeń elektronicznych (jak radia CB czy też piloty do telewizorów) jest w wielu przypadkach nierentowny, skutkiem tego popyt na złoto pozostaje na wysokim poziomie i prognozuje się, że w najbliższych dziesięcioleciach trend ten się nie odwróci.

Złoto w sztabkach – czy każdego stać na jego nabycie?

Słysząc o inwestycji oszczędności w sztaby złota większość inwestorów z miejsca uzna, że to nie dla nich, z powodu wysoki koszt. Jednakże sztabki złota są odlewane w różnorodnych wagach, więc właściwie każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiegoś wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2,5 g bądź 10 g. Takie niewielkie sztabki są także doskonałe jako podarunek. Zasobniejsi inwestorzy, dysponujący większym kapitałem chętnie nabywają większe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g, a nawet 1 kg. Warto jednakże mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, wybierając cięższą sztabkę kupujemy złoto po zauważalnie niższej cenie. Po drugie, nie da się rozłupać kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Wobec tego należy zamawiać złote sztabki o przeróżnym ciężarze lub zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na równe sztabki.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]