Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Potrzebujesz więcej wiadomości o tym, jak działa mass collect? Skieruj się na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która pozwala na szybką weryfikację wpłat. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację małym oraz dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie zda egzamin to rozwiązanie?

Działanie mass collect jest tak naprawdę stosunkowo proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom unikalnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich ID. Takie podejście jest pomocne wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża ilość kontrahentów, a więc np. w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, na uczelniach wyższych, jak również wszystkich branżach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na jeden firmowy rachunek bankowy, jednak uprzednie nadanie klientom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą dokonali oni przelewu (standardowy przelew, przelew z karty bądź przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie należności niż podczas księgowania ręcznego, a przy tym na wyeliminowanie potencjalnych błędów, które mogą przytrafić się w trakcie tego procesu.

Czy opłaca się korzystać z mass collect?

Choć mass collect nie jest aktualnie proponowane w większości banków (mają ją między innymi Bank Pekao i mBank) warto przeanalizować możliwość jego zastosowania w przedsiębiorstwie, również takim, które co miesiąc wystawia poniżej setki faktur. Stosowanie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie łatwiejsze kontrolowanie wpływających opłat) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach oraz windykacji, co po jakimś czasie skutecznie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]