Na co możemy przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najchętniej wybieranych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic zaskakującego, gdyż możemy pożyczyć w ten sposób nawet niewielkie sumy – w niektórych bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on również stać się formą sfinansowania poważniejszych zakupów, bowiem najczęściej jego maksymalna suma to nawet 100 tysięcy PLN, jednak osoby o największych dochodach – między innymi prawnicy – mają szansę uzyskać nawet 500 000 PLN. Koszty kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do aż szesnastu procent. Co jeszcze warto na jego temat wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak możemy dowiedzieć się z materiałów reklamowych, kredyty gotówkowe są osiągalne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, jaki składamy jest bezzwłocznie analizowany, przez co pieniądze trafiają do nas maksymalnie po tygodniu, a dzięki niewielkim wymaganiom, mają szansę uzyskać go także klienci z niskimi zarobkami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie przyznany każdemu, bo podobnie jak przy każdym typie kredytu, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na każdy cel – zarówno na kupno sprzętu AGD, jak i samochodu czy sfinansowanie wymarzonego wyjazdu.

Jak bez ryzyka zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na wzięcie kredytu gotówkowego, musimy wiedzieć, iż łatwo wówczas o pomyłki, a ich skutkiem są zazwyczaj poważne finansowe kłopoty. Dlatego wybór oferty powinniśmy starannie przeanalizować, porównując zarówno oprocentowanie, jak i inne koszty – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym pomysłem na pewno okażą się więc usługi profesjonalnego doradcy finansowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy mogli spłacić go bez większych problemów.