Monety numizmatyczne – najpopularniejsze obiekty kolekcjonerskie

Dowiedz się, gdzie zamówić numizmat, wejdź na https://goldbroker.pl/kolekcjonerskie/.

Monety to nie tylko środek płatniczy, ale również przedmiot westchnień numizmatyków na całym globie. Numizmatyka, będąca pierwotnie dziedziną nauki badającą monety, medale a następnie też papierowe banknoty, z upływem lat przerodziła się w uniwersalne hobby. Liczni hobbyści traktują natomiast kolekcjonowanie monet jako formę lokaty kapitału w mienie, mogące za kilkanaście lat przynieść niezłe dochody. Perfekcyjnie korzystają z tego małe i duże mennice, każdego roku emitujące tysiące wspaniałych monet okolicznościowych ze złota oraz srebra.

Numizmaty jako doskonała inwestycja – srebrne i złote monety kolekcjonerskie

Powodów, dla których hobbiści gromadzą banknoty i monety jest sporo. Jedni interesują się pieniędzmi, stąd kolekcjonują środki płatnicze różnych krajów. Inni koncentrują się na monetach okolicznościowych przygotowywanych w związku z obchodami rocznicy znaczącego wydarzenia historycznego bądź urodzin czy śmierci ważnej postaci ze świata kultury albo polityki. Trzecia grupa szukają monet, których design ma sprecyzowany motyw, np. związany z mitycznymi postaciami lub znakami zodiaku. Jest jednak grupa osób, której nie interesują numizmaty wybijane w dużych nakładach z mosiądzu, niklu oraz miedzi, a która poszukuje monet kolekcjonerskich z kruszców szlachetnych, najczęściej ze srebra oraz złota. Rzecz jasna, tego typu monety numizmatyczne już w chwili emisji są po wielokroć droższe aniżeli zwykłe monety kolekcjonerskie, lecz należy mieć na uwadze, iż ich kupno bywa dochodową lokatą. Po upływie czasu cena srebrnych oraz złotych numizmatów często bardzo wzrasta, nie tylko z powodu ograniczanej ilość danego wzoru, ale dodatkowo z powodu możliwego wzrostu ceny kruszcu, którego zostały one wykonane.

Srebrne monety kolekcjonerskie z Polski

Numizmatykom skupiającym się jedynie na numizmatach produkowanych w Polsce na pewno nie braknie pięknych okazów do kupienia. Jedynie w poprzednich parunastu latach Mennica Polska wypuściła takie numizmaty jak np. seria Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości z wizerunkami między innymi Wojciecha Korfantego i Józefa Piłsudskiego czy 100-lecie powstania Komitetu Narodowego Polskiego. Większa część polskich monet numizmatów to srebrne numizmaty o nominale 10 złotych. Ich wartość, zależnie od nakładu, rocznika emisji oraz wagi, mieści się w przedziale od 90 do około 300 złotych. Srebrne i złote monety zamknięte są najczęściej w kapslu bądź umieszczone w holderze.

Nasze dane adresowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]