Kantor internetowy – o wymianie waluty online

Odwiedź https://topfx.pl i zakończ poszukiwania kantoru on line!

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną metodą wymiany waluty była wizyta w najbliższym oddziale banku bądź w kantorze – te ostatnie w dalszym ciągu spotkać można w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Aczkolwiek w ekspresowo zmieniającym się świecie, konsumenci chcą wymieniać obcą walutę bez konieczności ruszania się z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, dlatego właśnie utworzono kantory online, które na to pozwalają.

Plusy kantoru wymiany walut przez internet

Działanie kantoru internetowego jest tak samo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Nabywca loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu środki, które potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest zwłaszcza to, iż wymianę można zlecać w nim w każdej chwili, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych na podstawie informacji pobieranych z Forex co parę sekund, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, najczęściej z zeszłej doby. Kolejnym i niesłychanie ważnym plusem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te narzucone przez kantory stacjonarne i instytucje bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może skutkować uiszczeniem spreadu na poziomie nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe proponują także kilka innych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. mają opcję transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez użytkownika dniu bądź takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy podany przez klienta kurs spotka się z tym na rynku).

Doceniasz wolność w dysponowaniu kapitałem? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory wymiany walut online to opcja dla wszystkich lubiących komfort, a także znaczną niezależność w rozporządzaniu swoimi pieniędzmi. Wykorzystują je także osoby studiujące lub pracujące za granicą i kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w obcej walucie. Jednakże nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.