Eko gadżety i odzież reklamowa

W ostatnim dziesięcioleciu temat ochrony środowiska stał się jednym z najpoważniejszych problemów, poruszanych w debacie publicznej. Konieczność zmiany naszych nawyków związanych z odpowiedzialnym wykorzystaniem surowców, stopniowo przenika do każdej dziedziny życia, również do świata reklamy. Współcześnie zarówno małe firmy, jak i ogromne spółki, dokładają starań, by stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę otaczającego nas świata mogą one pokazać konsumentom na wieloraki sposób, m.in. poprzez użycie w działaniach marketingowych eko gadżetów.

Z czego produkowane są eko gadżety reklamowe?

Eko gadżety to towary promocyjne, ale wyprodukowane z materiałów powtórnie przetworzonych bądź szybko degradowalnych. Są to też gadżety z tkanin bez domieszek tworzyw sztucznych, które mają praktyczne zastosowanie i których właściciel nie wyrzuci zbyt szybko. Powoduje to, iż ich wykorzystanie w mniejszym stopniu wyrządza szkodę naturze. Do grupy ekologicznych gadżetów reklamowych kwalifikuje się również te towary, które wyprodukowane są z polipropylenu (PP). Mimo, że jest to polimer, łatwo poddaje się on recyklingowi, a kiedy już nie jest to możliwe, w trakcie jego rozpadu nie wytwarzają się szkodliwe gazy.

Eko gadżety reklamowe – ołówki i papierowe kubki

Można przypuszczać, że w ofercie hurtowni sporadycznie napotyka się rozległy wybór eko gadżetów reklamowych. Takie założenie jest błędne. Już sama oferta odzieży promocyjnej jest gigantyczna – nadruki wykonuje się na t-shirtach z bawełny organicznej, w różnorodnych fasonach (dziecięcych, męskich i damskich), a także w wielu kolorach. Nadruki reklamowe nanoszone są na bawełniane i płócienne torby, dostępne nie tylko w formie popularnych toreb na zakupy, ale także m.in. plecaków w kształcie worka. Inne rozchwytywane gadżety tego typu to niewątpliwie długopisy, które mogą być wykonane ze zrolowanego papieru bądź z bambusa, papierowe kubki na gorące napoje, kosmetyczki, jak również eko puszki z biodegradowalnych polimerów.