Urządzenie do drenażu limfatycznego – terapia w możliwa w domu

Zamów aparaty do drenażu limfatycznego na carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której zadaniem jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii blisko wiek temu – to zestaw rozmaitych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz czerpiących, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, a także miejsca masażu.

Aparat do masażu limfatycznego – pobudzenie przepływu limfy

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie używane są aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety dzielące się na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych komór urządzenie naciska na kończynę, pobudzając w ten sposób krążenie chłonki. Istnieje wiele zaleceń do wypróbowania drenażu limfatycznego. To m.in. obrzęki i zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania czy jako pomoc w likwidacji cellulitu. Presoterapia stała się również ogromnie popularna wśród sportowców, najczęściej jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Mobilne aparaty do presoterapii w domu

Mnóstwo opcji użycia aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Obecnie osoby na co dzień korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą mobilnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu używanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w mankietach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg drenażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, zatem bez przeszkód można spakować je w podróż, np. na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to np. choroby bakteryjne oraz wirusowe bądź zakrzepica, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]