Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – jak działa?

Mieszkańcy miast stopniowo przekonują się, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: kurz, spaliny samochodów, sadzę, pyłki kwiatów czy mikroorganizmy i wirusy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze lub mieszkaniu?

Jak wysoka jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną wyłapane w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, posiadające tzw. filtry HEPA, wyłapują praktycznie wszystkie zanieczyszczenia o wielkości 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może stać się jeszcze skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy sadzę. Model Airdog X5 efektywnie i ekspresowo zatrzymuje również wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, wytwarzanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, natomiast jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, łatwe w użyciu oraz energooszczędne.