Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Kwestia zanieczyszczenia powietrza trafiła już do świadomości zwykłego mieszkańca naszego kraju i z rzadka bywa lekceważona. Polacy są świadomi, że jakość powietrza, którym każdego dnia oddychamy, bezpośrednio oddziałuje na nasze samopoczucie. Póki nie zostaną wprowadzone efektywne rozwiązania, każdy powinien zadbać o swoje zdrowie, na przykład poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od uznanych producentów

Im bardziej zurbanizowany region, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie obecności znacznej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój szeregu chorób płuc podatni są szczególnie mieszkańcy większych miast lub okolic w sąsiedztwie fabryk wydzielających do atmosfery pokaźne ilości owych pyłów. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na spore zmniejszenie szkodliwego oddziaływania pyłów na zdrowie. I nie jest to już coś nowego na krajowym rynku – oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak m.in. LIFAair, Cado bądź Webber, od lat znajdują się w asortymencie polskich sklepów. Co interesujące, poza wyłapywaniem z powietrza drobinek pyłu, często mają one również inne użyteczne funkcje.

Jonizacja i wykrywanie dwutlenku węgla – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w kilku rozmiarach, w związku z tym bez trudu dostaniemy sprzęt najlepsze do danej objętości wnętrza. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, zatem swobodnie daje się je przenosić między pokojami. Prócz eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, zatrzymują one dodatkowo grzyby oraz drobnoustroje, które mogą być źródłem licznych chorób czy też reakcji uczuleniowych, a także szkodliwy formaldehyd. Wiele oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w pomieszczeniach rześką atmosferę, a jednocześnie zapewnia mocniejszy sen. Część urządzeń posiada także detektory alarmujące o wysokim stężeniu dwutlenku węgla. Zakup oczyszczacza powietrza poleca się przede wszystkim alergikom.