
Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!
Solidna porcja wiedzy o laserze 2RT. Przeczytaj koniecznie!
Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to schorzenie wzroku, które dotyka ludzi w starszym wieku i zdecydowanie wpływa negatywnie na jakość widzenia. Dzisiaj wyspecjalizowane kliniki oferują pomoc w korekcji tej dolegliwości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia dawnej sprawności.
Kto najczęściej cierpi na zwyrodnienie plamki żółtej?
Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej cechująca się największym zagęszczeniem fotoreceptorów – to właśnie ona sprawia, iż widzimy ostro. Zwyrodnienie plamki żółtej jest chorobą, która objawia się utratą ostrości wzroku oraz wypaczeniem obrazu. Odróżniamy postać suchą oraz mokrą tej choroby. AMD dotyka głównie osoby po 50. roku życia, a etiologia schorzenia nie została wciąż w pełni rozpoznana. Zakłada się jednakże, iż powodem AMD może być niezdrowy tryb życia – jak np. palenie papierosów, długotrwała ekspozycja na światło ultrafioletowe czy nadwaga. Wpływ mogą mieć również czynniki genetyczne, a także odrębne schorzenia współistniejące, takie jak hipertensja czy cukrzyca. Nowoczesna medycyna opracowała jednak efektywne techniki leczące to schorzenie. Leczenie AMD jest przeprowadzane za pomocą zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT działa efektywnie na postać suchą zwyrodnienia.
Leczenie AMD – czy jest inwazyje?
Laser oddziałuje na starzejące się komórki gałki ocznej przy tym nie naruszając fotoreceptorów siatkówki. Metoda leczenia jest pozbawiona ryzyka dlatego może być przeprowadzana u wielu grup chorych narażonych na uszkodzenie lub całkowitą utratę wzroku. Technologia laserowa przerywa trwające procesy zwyrodnieniowe i aktywuje komórki do odbudowania się. Terapia 2RT poprawia jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne dla chorego. Zanim okulista przystąpi do zabiegu oko znieczulane jest miejscowo, a sama praca lasera trwa zaledwie parę minut.
Nasze dane adresowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]