Kurs zimowej turystyki górskiej – czego możesz się tam nauczyć?

Jeśli interesuje Cię dobra oferta zimowego kursu turystyki wysokogórskiej, zajrzyj na www.exploruj.pl.

Góry są niesamowite, a zarazem niebezpieczne. Praktycznie co kilka dni, a głównie w okresie, kiedy wczasowicze tłumnie zjeżdżają w popularne miejscowości turystyczne zlokalizowane w okolicy słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych nieszczęśliwych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez właściwego przygotowania wybrali się na wyprawę szlakiem powyżej ich możliwości. Stąd tym, którzy uwielbiają wysokie góry i pragną nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka, rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z używania czekanu, orientacji w terenie i asekuracji

Najlepszą drogą, żeby pozyskać niezbędną wiedzę jest odbycie kompleksowego szkolenia prowadzonego przez profesjonalistów z każdej z głównych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, czyli przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem uczestnicy kursu górskiego nauczą się przykładowo prawidłowego chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, posługiwania się czekanem, zaznajomią się z zasadami asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, survivalu oraz medycyny górskiej, które są nieodzowne w razie różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Kurs pokrywa również reguły poprawnego działania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnią praktykę jako organizator ekspedycji w łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Polsce i w Austrii) w niewielkich grupach, które przeważnie mają nie więcej niż sześć osób. W ten sposób zdobywanie nowej wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni skutecznie przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się w górach.

Nasze dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]