Digital painting – programy do malarstwa cyfrowego i jak wybrać kurs

Kliknij tutaj, jeśli interesuje Cię korzystna oferta kursu Adobe Photoshop.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci próbuje podążać drogą cyfrowego postępu. Talent do malowania tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, aby zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, gdyż te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego korzystają w głównej mierze z zaawansowanego oprogramowania. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa młodych osób zaczynając swoją przygodę z malarstwem od razu stara się opanować popularne programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Z jakiego oprogramowanie do digital paintingu korzystają współcześni twórcy

Istnieje mnóstwo programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako narzędzie do obróbki fotografii, szybko stał się podstawowym softwarem game developerów oraz ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak np. Clip Paint Studio, ArtRage czy Corel Painter, w których dzięki użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane farbami akrylowymi, temperą lub farbami akwarelowymi. Malarstwo cyfrowe daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie skończą!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z opcją kontaktu z twórcą kursu

W praktyce lekcje digital paintingu toczy się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze kroki można postawić na własną rękę, niemniej jednak żeby rozwinąć maksymalnie swój warsztat, a przy tym poznać potrzebne techniki korzystania z pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, rekomendujemy wziąć udział w kursie prowadzonym przez doświadczonego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i uczą one dużo więcej niż jedynie podstaw funkcjonowania programu. Ważne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Nasze dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]