Kosmetyki do makijażu twarzy – podstawowe informacje

Więcej o kosmetykach do makijażu twarzy na houseofbeauty.com.pl/c/12-twarz.

By wykonać podstawowy makijaż, warto mieć w swojej kosmetyczce parę artykułów. W pierwszym kroku na uprzednio oczyszczoną skórę twarzy nakładamy bazę pod makijaż. Zależnie od typu cery, możemy wybierać spośród baz rozświetlających, matujących bądź wygładzających pory. Co istotne, zastosowanie bazy pod makijaż pozwala też na przedłużenie żywotności makijażu.

Następnym krokiem jest zaaplikowanie podkładu, dobranego do cech skóry. Spośród sprzedawanych podkładów pod makijaż, możemy wybrać produkty dające matowe albo rozświetlające wykończenie, jak również – w zależności od preferowanego stopnia krycia – dokładnie albo lekko kryjące.

Po zaaplikowaniu podkładu pod makijaż, należy użyć pudru. Pudry do twarzy dzielimy na utrwalające i matujące, jak również pudry łagodnie rozświetlające, które na pewno sprawdzą się u posiadaczek cery suchej. W sprzedaży dostępny jest puder np. w kompakcie albo w postaci sypkiej.

Funkcją korektorów do twarzy jest ukrycie niedoskonałości cery i cieni pod oczami. Zależnie od naszych preferencji możemy wybrać te zastygające i bardziej kryjące bądź w kremie, mające właściwości nawilżające. Utrwalamy je najczęściej przy pomocy pudrów rozświetlających, nakładanych zwilżoną gąbką kosmetyczną czy też pędzelkiem. A te o gęstej konsystencji, które służą do ukrywania niedoskonałości skóry, nakłada się je punktowo koniuszkiem palca lub niedużym pędzelkiem.

Po wyrównaniu kolorytu skóry twarzy oraz jej przypudrowaniu, powinno się ją wymodelować. Stosuje się do tego bronzery do twarzy. Bronzery dzielimy na produkty do ocieplania cery, posiadające złote cząsteczki, oraz na produkty do konturowania, które są zwykle matowe i posiadają lekko szary odcień.

Pudry rozświetlające powinno się nakładać na szczyty kości policzkowych. Sprawiają one, że oblicze wygląda naturalnie, a zarazem pozwalają na skrycie przejawów przemęczenia.

By skóra emanowała żywiołowością, powinno się wybrać róże do policzków. Ich kolor należy trafnie dopasować do barwy karnacji – wybrać chłodny bądź ciepły. Jeżeli natomiast borykasz się z wyraźnymi naczynkami lub ogólnie z zaczerwienioną cerą, to zalecamy kupić odcienie pomarańczu, które maskują różowe tony skóry.

Jeżeli pragniesz, aby makijaż pozostał idealny przez wiele godzin, trzeba skorzystać z utrwalaczy makijażu. Utrwalacze to produkty w postaci mgiełki. W sprzedaży są takie o własnościach rozświetlających, a więc nadające cerze blasku, lub łagodnie matujących, które przeznaczone są głównie dla osób z cerą mieszaną bądź przetłuszczającą się.

Wykonanie najprostszego makijażu twarzy nie jest trudne i potrzeba do tego raptem paru produktów. Należy mieć aczkolwiek na uwadze, by poprawnie dopasować je do naszego typu urody i cery.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]