szalunki, wynajem szalunków

Zalety wynajmu szalunków

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej wykorzystywanych w budownictwie technik. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, do której wylewany jest beton – zazwyczaj przy budowie fundamentów. Szalunki zwykle budowane są z drewna, lecz spotyka się także wersje wykonane ze stali, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Pozostałymi potrzebnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Niestety ze względu na duże koszty nie zawsze firmy remontowe mają własne szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mogą wszak po prostu je wynająć – tym bardziej, że wynajem szalunków to obecnie naprawdę popularna usługa.

Kupno czy wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest główną działalnością danej ekipy, dobrze rozważyć atuty, które daje nam wynajem szalunków. Czemu powinniśmy na niego postawić? Przede wszystkim z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w roku jest bardziej opłacalne niż ich kupno. Dobrze wspomnieć również o komforcie, ponieważ przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować spore koszty.

Która firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli postawimy na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je zapewni. Jak ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę firmy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, że szalunki będą solidne i praktyczne. Bardzo istotna będzie również obsługa kontrahenta – w sytuacji, gdy coraz bliższy jest termin startu robót nie możemy pozwolić sobie na spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto natomiast skorzystać z internetu, by sprawdzić, co o usługach danego przedsiębiorstwa piszą dotychczasowi klienci.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]