Ponadczasowe okna skrzynkowe

Więcej o oknach skrzynkowych drewnianych na https://www.oknostol.com.pl/okna/okna-skrzynkowe/.

Okna skrzynkowe utożsamiamy zwłaszcza z zabytkowymi budynkami. Nierzadko spotkać je można w starych gmachach, starych chałupach lub pałacach. Dziś są one produkowane w szczególności z przeznaczeniem do założeniu w tego rodzaju, bo zastosowanie skrzynkowych okien wymagane jest przez urzędników. Należy jednak zaznaczyć, iż z uwagi na ich względy wizualne coraz chętniej zakładane są również we współczesnych budynkach. Tym bardziej, że dzisiejsze wersje są równie funkcjonalne, co okna wyprodukowane tradycyjnymi sposobami. Jak więc prezentują się okna skrzynkowe? Z czego są wytwarzane?

Jak zbudowane są okna skrzynkowe?

Nazwa okien skrzynkowych bierze się z ich budowy. Składają się z dwóch skrzydeł, między którymi znajduje się powietrze. Jest to pewnego typu izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych budynkach nierzadko podzielone są na cztery części – te u góry, mniejsze skrzydła są otwierane osobno i niegdyś służyły do wietrzenia pomieszczeń. Taka budowa najlepiej sprawdzi się w budynkach wzniesionych przed laty – na przykład chatach drewnianych.

Okna skrzynkowe – materiały

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, powinny być wykonane z właściwego drewna. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę i modrzew, lecz ostatnimi czasy ich twórcy stosują także drewno egzotyczne. Drewna takie jak przykładowo meranti okazują się bowiem znacznie bardziej odporne na działanie wody, wiatru i ekstremalnych temperatur.

Nasze dane adresowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]