Kluczowy element szalunków – sklejka szalunkowa

Sprawdź, gdzie nabyć sklejkę szalunkową.

Deski szalunkowe to kluczowy komponent instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wykonane z innego materiału, jednak najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić domy z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki mają także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją produkuje

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach na ogół stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały stosownych parametrów – zwykle źle radziły sobie z wilgocią. W związku z tym dziś używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – zazwyczaj z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, do których produkcji stosuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wypożyczyć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych elementów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników i głowic.

Nasze dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]