Efektowne baseny kąpielowe

Jeśli chcesz zamówić baseny, kliknij tu.

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to też ogromna przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na basen zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz konserwowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do salonów spa lub pływalni, a także baseny prywatne – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych potrzebne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia liczba typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, doskonałe dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać standardowe rozwiązania, jednak nie zawsze dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu dekoruje również ogród czy halę basenową. Znakomitym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto daje dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Podobnych artykułów jest jednak dużo więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Nasze dane adresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]